II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 lutego 2021r.

Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Przeżywajmy ten szczególny czas w zjednoczeniu z Chrystusem, który podjął Mękę dla naszego odkupienia. Módlmy się o dobre owoce naszych rekolekcji świętych, które będziemy przeżywali od czwartej Niedzieli Wielkiego Postu.

Nabożeństwa wielkopostne odbywają się według stałych godzin:

• Gorzkie żale - w każdą niedzielę o godzinie 820 i 1720

• Droga krzyżowa - w piątki o godzinie 715 1630 1730 1845

W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na misje w Afryce. Okres Wielkiego Postu niech będzie okazją do udzielenia jałmużny potrzebującym.

• w czwartek godzina 800 Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach. Na wieczorną Mszę świętą zapraszam ministrantów, ich rodziców oraz wszystkie grupy młodzieżowe. Modlić się będziemy w intencjach naszego współbrata, pana Kazimierza Zdzichowskiego z racji imienin.

• w pierwszy piątek - Msze święte o godzinie 630 800 1530 1630 z Drogą Krzyżową oraz o 1800. Podczas tej Mszy świętej modlić się będziemy w intencjach naszego diakona Adriana z racji imienin.

• w sobotę - od godziny 700 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1800 Msza święta z udziałem wspólnoty różańcowej.

Obraz Jezusa Miłosiernego nawiedza mieszkańców ul. Gałczyńskiego blok nr 5. W piątek lub w sobotę obraz przejmą mieszkańcy ul. Gałczyńskiego blok nr 3. Proszę kogoś z mieszkańców tego bloku o kontakt.

Papież Franciszek ogłosił rok 2021 rokiem świętego Józefa. Z tej racji Ksiądz Biskup ustanowił na terenie diecezji Drohiczyńskiej pięć kościołów Jubileuszowymi Kościołami Stacyjnymi. Miedzy innymi nasz kościół jest kościołem Jubileuszowym. Do 8 grudnia można tutaj uzyskiwać specjalne Odpusty z okazji Roku Jubileuszowego na cześć świętego Józefa. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tych cudownych darów.

Przedstawiciele grup parafialnych sprzedają baranki wielkanocne w cenie 5 złotych. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne w diecezji.

Najlepsze życzenia przekazujemy całej wspólnocie parafialnej, wszystkim przyjaciołom i dobrodziejom dzieł salezjańskich. Darem modlitwy ogarniamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Rekolekcje ewangelizacyjne.

ks. Stanisław Stachal - proboszcz

--------------------------------------------------------------